Moje cesta k homeopatii

IMGP1034Od dětství jsem navštěvovala lékaře a měla velkou víru v současnou medicínu – ve všechny výzkumy a odborníky.

Při nemoci své nebo svých dětí jsem často odcházela z lékárny s léky za několik set a čím dál častěji jsem si všímala, že efekt léčby byl minimální.

Mnoho běžných nemocí jsem „léčit“ přestala. Překvapivě jsem zjistila, že např. horečka trvá kratší dobu a děti ji mnohem lépe snáší, než dokud jsem srážela a horečka kolísala z extrému do extrému třeba týden, aniž by to mělo nějaký větší vliv na nemoc. Stejně tak i spousta dalších nemocí – kašel, rýma, střevní chřipka, mají průběh onemocnění lepší jen za použití režimových či dietních opatření, než když jsem používala prostředky z lékárny.

Při chronických potížích jsem si zase začala zřetelně uvědomovat, že problém zmizí jen na dobu, kdy užívám léky a po vysazení se vrací v plné nebo větší síle. Tedy jsem si uvědomila, že se nejedná o vyléčení, jen dočasné odsunutí problému.

Začala jsem být víc a víc skeptická a nespokojená s přístupem současné medicíny ke zdraví, nemoci a léčení. Protože jsem současně ale poznávala, že někdy je zdravotní problém větší, než síla organismu ho přemoci svou vlastní silou, pocítila jsem potřebu hledat jinou možnost léčby.

Vždy jsem byla spíše racionálně uvažující člověk a tak jsem si příliš neslibovala od návštěvy homeopatky a „cukrových kuliček bez změřitelné účinné látky“. Protože jsem ale na homeopatii slyšela hodně chvály, tak jsem s pochybnostmi, ale přece… šla do toho. :-) A to mi naprosto změnilo život. Vlastní zkušenost mě dostatečně přesvědčila o tom, že homeopatie nefunguje pouze na principu placebo efektu. Cítila jsem silnou potřebu dozvědět se víc a úplně mě to pohltilo. Přečetla jsem snad vše, co bylo dostupné na českém internetu, pochopila rozdíly v přístupech odlišných homeopatických směrů. Přečetla jsem i několik knih o homeopatii a protože mi to pořád nestačilo, tak jsem se rozhodla i přihlásit se ke studiu na Prague College of Classical Homeopathy, kde jsem postupně vystudovala:

Tříletý intenzivní výcvik v homeopatii (2013-2016)

Dvouletý postgraduální výcvik (2018)

Dvouletý kurz člena první pomoci pod akreditací MŠMT (2014-2015)

I když prvotním motivem ke studiu byla jen touha dozvědět se víc, postupně se homeopatie stala součastí mého života a už v průběhu studia jsem ji přirozeně začala používat u své rodiny, u přátel a známých. Nyní poskytuji homeopatické poradenství i ostatním zájemcům.

Komentáře jsou vypnuty.