Praktické informace

IMGP2376Jak probíhá konzultace?

Z hlediska homeopatie je rozdíl, jestli se jedná o akutní nebo chronický problém. U všech déletrvajících potíží je nutná osobní konzultace.

Při úvodní konzultaci se homeopat zajímá o celkový stav klienta, probere nejen všechny jeho potíže, ale také se zaměřuje na jeho zvyklosti – např. jaké preferuje chutě, jakou polohu ve spánku, jak je na tom s termoregulací, náladou atd. První konzultace obvykle trvá 1-2 hodiny.  Důležitým faktorem pro výběr léku také to, co homeopat může během konzultace sám zpozorovat.

Kde probíhá konzultace?

Konzultace poskytuji v celostním léčebném centru Květ života, který se nachází v Tišnově, na adrese nám. Míru 115.

Je to žlutý dům mezi masnou a drogérií, cca naproti poště. Najdete mě v 1. patře, dveře jsou označeny cedulí Květ života. Příjemná místnost poskytuje soukromí k hovoru, děti mají k dispozici hračky, pastelky, koberec.

Na konzultaci je nutné se předem objednat prostřednictvím e-mailu: marketa.kundratova@post.cz

Pro brněnské zájemce nabízím možnost setkat se i v Brně, např. v nějaké klidné kavárně nebo jídelně Rébio (kde je i dětský koutek). Záleží na domluvě.

Kde sehnat homeopatický lék?

Ve většině lékáren je možnost homeopatikum objednat. Někdy je při ranní objednávce možné homeopatický lék vyzvednout již odpoledne téhož dne, někdy  je k objednání do druhého dne. Většina běžně používaných homeopatik je do potence 30C volně k dostání. Pokud byste měli problém homeopatikum sehnat, ráda poradím konkrétní osvědčené lékárny nebo poradím další možnost, jak homeopatický lék sehnat.

Osvědčilo se mi, předem si okolní lékárny obtelefonovat a poptat se na možnosti a příp. lék objednat telefonicky. Tuba homeopatik stojí přibližně 90 Kč.

Čemu se při homeopatické léčbě vyhnout?

Homeopaté vypozorovali, že některé látky jsou častěji než jiné schopny antidotovat homeopatický lék. Proto se dopručuje je vynechat po celou dobu léčby.

Zejména se jedná o kofein –  káva, cola… Dále pak mentol, máta a kafr.

V praxi se antidotace projeví tak, že po správném homeopatickém léku se začne stav nemocného zlepšovat a poté, co začne pít např. kávu se jeho potíže vrátí nebo se zlepšování zastaví.

Komentáře jsou vypnuty.