Chronické případy

U chronických případů je vhodné dlouhodobější sledování případu, které přesvědčivě ukáže, že stav se zlepšuje dlouhodobě a proto zde budu případy přidávat postupně po delším období sledování.

Pro ukázku však přidávám jeden z mých prvních případů, který je podrobně zpracován a dává tak nahlédnout do uvažování a postupu homeopata při vybírání vhodného homeopatického léku.
Ukazuje, proč je důležité brát v úvahu víc, než jeden lokální problém. Homeopat si uvědomuje, že lék bude působit na celý organismus, a tak musí i při výběru vhodného homeopatika přihlédnout ke všem symptomům, aby lék působil optimálně na vše tak, jak má. Dlouhodobé potíže většinou nezmizí ze dne na den, ale postupně.
Po podání správného léku nemoc ustupuje od nejvážnějších potíží k těm okrajovým. V tomto případě se dívce rychle zlepšil spánek a psychika (strachy) a zlepšování rýmy a nevolností přicházelo více pozvolna.
Určitě stojí za zmínku také hlavní výhoda oproti západní medicíně, že při správném užití dovede homeopatie opravdu léčit a nejen problém dočasně potlačit. Nosní kapky často uvolní nos ihned, ale působí pouze dočasně, po vysazení se při chronické rýmě ucpaný nos vrací. Po čase přichází na řadu silnější léky, antihistaminika, kortikoidy, trhání nosních mandlí… Většinou se po nějaké době podaří problém potlačit a nos je v pohodě… v tu chvíli se ale objeví problém jinde a velmi často je to něco, co člověka v jeho životní pohodě omezuje ještě více než původní potíž.

http://www.pcch.cz/cs/chronicka-ryma-u-11-lete-divky_1102.html

Komentáře jsou vypnuty.